2018 National Rowing Championships–
Schoolgirl Eight
Final B
07:01.15
07:05.05
07:06.63
07:10.96
07:11.25
07:14.68
07:43.56
Final A
06:55.20
06:56.97
06:57.04
07:02.12
07:02.64
07:02.70
07:05.92
07:10.62
Final B
1st Melbourne Girls Grammar - Bow: Charlotte Douglas, 2: Isabella Barclay, 3: Henrietta Roxburgh, 4: Alex Nairn, 5: Ella Bennetts, 6: Millicent Perkins, 7: Jessica Gough, Str: Cleo Faulks, Cox: Sophie Black,
2nd Collegiate - Bow: Iris Dobson, 2: Brooke Phillips, 3: Georgia Sayers, 4: Kate Hughes, 5: Penelope Boman, 6: Jessica Stephens, 7: Eva DaVIS, Str: Caitlin Hogan-Jones, Cox: Alexandria Blanden, Cch: Neil Stump, Courtney Blyth
3rd Loreto Normanhurst - Bow: Lucy Illek, 2: Harriet Perosin, 3: Lucy Hassall, 4: Caitlin Von Behr, 5: Ainsley Woods, 6: Niamh Graham, 7: Laura Gourley, Str: Rosalind Daly, Cox: Lily Finlayson, Cch: Matthew Curtin, Laurence Hunting, Laura Gely
4th St Catherine'S School Vic - Bow: Olivia Douglas, 2: Mardi Bray, 3: Sophie Turnbull, 4: Clementine Aston, 5: Henrietta Paterson, 6: Lulu Murrell, 7: Celia Cody, Str: Annabel Joubert, Cox: Georgie Cottrill, Cch: Max Arundel, Brigette Carlile
5th Pymble Ladies - Bow: Caitlin Shewell, 2: Rebecca Jones, 3: Dominique Nash, 4: Madison Arthur, 5: Isabella Singarayar, 6: Alice Clifton, 7: Jacqueline Ferry, Str: Gemma Campbell, Cox: Daisy Spence, Cch: Karl Schmidt
6th Mlc Kew - Bow: Hannah Salter, 2: Sophie Anghie, 3: Caitlin Brander, 4: India Allen, 5: Georgia Franc, 6: Emily Batrouney, 7: Alexandra Backman, Str: Zara Allanson, Cox: Goldie O'Gorman, Cch: George Hurley, India Dempsey
7th Scotch Oakburn - Bow: Sophie Loane, 2: Taylor Brown, 3: Greta Brown, 4: Claudia Gruber, 5: India Veevers, 6: Laura Green, 7: Caoilainn O'Loughlin, Str: Alice Breier, Cox: Molly Fox, Cch: Georgia Radcliffe-Smith
Scratched Mlc School - Bow: Olivia Debs, 2: Emily Osborne, 3: Fiona Paterson, 4: Tayla Kerpiniotis, 5: Lily Smith, 6: Madeleine Murphy, 7: Samantha Naayen, Str: Ella Woolbank, Cox: Madeleine Aitken, Cch: Robert Glendenning
Final A
1st Pymble Ladies - Bow: Phoebe Coles, 2: Mackenzie Penn, 3: Eliza Johnson, 4: Eliza Entwistle, 5: Sophia Carmody, 6: India Thomson, 7: Hannah Westhuizen, Str: Olivia Hunt, Cox: Allyson Campbell, Cch: Simon Pennington, Jeff Paterson
2nd St Catherine'S School Vic - Bow: Sarah Wilson, 2: Juliet Grant, 3: Harriette Dryden, 4: Ally McBain, 5: Annelise Cody, 6: Steph Ferrali, 7: Eleanor Millear, Str: Emily Sutherland, Cox: Lily Arnoul, Cch: David Fraumano, John Saunders
3rd Mlc Kew - Bow: Rebecca Wain, 2: Scarlett Hanna, 3: Sara de Uray, 4: Alice Levin, 5: Kate Morrison, 6: Eve Uittenbosch, 7: Ruby Gioulekas, Str: Mabel Li, Cox: Taylor Poon, Cch: Pete Kupcis
4th Walford Anglican - Bow: Taylah Parker, 2: Kirsty Penhall, 3: Sophie Tickner, 4: Ella Grummet, 5: Sophie Waters, 6: Aine Seed, 7: Lavinia Prince, Str: Meg Juers, Cox: Mia Gowland, Cch: Georgia Litt
5th Plc Perth - Bow: Georgina Fisher, 2: Portia Knight, 3: Gabby McDonald, 4: Grace Bowen, 5: Karega Gibbs, 6: Eleanor Swick, 7: Emma Wilson, Str: Louisa Jackson, Cox: Alice Warner, Cch: David Milne
6th Friends - Bow: Jessica Chesterman, 2: Gabrielle Larsson, 3: Lotte Newton, 4: Amelia Newman, 5: Jemima Morgan, 6: Georgia Hines, 7: Ashleigh Brookes, Str: Felixe Boutin-Reeve, Cox: Kate Damen, Cch: Ian Jordan, Jacob Cooper
7th Loreto - Toorak - Bow: Tallulah Frigo, 2: Eliza Doble, 3: Camilla Baxter, 4: Annie Trainor, 5: Emily Mack, 6: Emily Francis, 7: Amelia Warwick, Str: Lauren Grant, Cox: Jessica Canning, Cch: Nick Edwards, Teagan Boughton
8th Scotch College Adel - Bow: Madison Andrewartha, 2: Zoe Hentschke, 3: Harriet Watson, 4: Phillipa Smith, 5: Lucy Kittel, 6: Lucie Spurling, 7: Charlotte McTaggart, Str: Ellie Altschwager, Cox: Lucy Hammond, Cch: Bryn Coudraye, Jarrad Schar
See all results from the 2018 National Rowing Championships >>