2017 National Rowing Championships–
Schoolboy's Coxed Four
Final C
07:11.48
07:11.99
07:16.77
07:20.89
07:21.21
07:38.93
Final B
06:59.93
07:02.10
07:06.68
07:09.20
07:10.76
07:11.02
07:11.37
07:18.73
Final A
06:40.72
06:42.73
06:46.11
06:46.49
06:46.55
06:48.11
06:49.75
06:56.47
Final C
1st St Patrick'S College - Bow: Xavier Schuurs, 2: Kristofer Swan, 3: Lachlan Ross, Str: Hamish Crawley, Cox: Zachary Smith, Cch: Callum Holland
2nd Ballarat High - Bow: Lachlan Murfett, 2: Tyler Loader, 3: Noah Mullane, Str: Aidan McLean, Cox: Paris Bedggood-McNicoll,
3rd Pembroke School - Bow: Alex Sam, 2: Tom Archer, 3: Harrison Francis, Str: George Laparidis, Cox: Luca Cardone, Cch: Joe Hewitt, Tim Hennessy
4th Rockhampton Grammar - Bow: Luke Saunders, 2: Dylan Rau, 3: Bradley Burr, Str: Ryan Collard, Cox: Ryan Day, Cch: Jack Barwick, Robin Fay, Felix Dieu
5th Damascus - Bow: Ethan Blackmore, 2: Rhys DaVIS, 3: Ethan Handley, Str: Mackenzie Yandell, Cox: Caspian Linayao, Cch: Sharon Waters
6th Ballarat Clarendon - Bow: Darcy Trethowan, 2: Hamish McDonald, 3: Darcy McEldrew, Str: Jon Chester, Cox: Napoleon John,
Scratched Brighton Grammar - Bow: Ethan Gray, 2: Hamish McDowell, 3: Zac De Worsop, Str: Max Twycross, Cox: Mitchell Augustini,
Final B
1st Ballarat Clarendon - Bow: Mackenzie Spark, 2: Samuel Robinson, 3: Fraser Davies, Str: Joe Tyndall, Cox: William Taylor,
2nd Geelong Grammar - Bow: Will Gorell, 2: James Campbell, 3: Thomas Fowler, Str: Hamish Wynn-Pope, Cox: Julia Tallis, Cch: Tony Green
3rd Ballarat Grammar - Bow: Bailey Hansen, 2: Tim McConchie, 3: Jonty Trotter, Str: Zac Oliver, Cox: Kayla Davies, Cch: Sam Hutchison
4th Brighton Grammar - Bow: Tom Murray, 2: William Bullock, 3: Nicholas Phillips, Str: Harrison Catt, Cox: Charlie Durkin,
5th Brisbane Boys - Bow: Thomas Waterman, 2: Thomas Kibble, 3: Alistair Waters, Str: Lachlan Phillips, Cox: Jaxon Fielding, Cch: Richard Paterson
6th St Josephs - Bow: Mitch Blackmore Cram, 2: Jack Negline-Smyth, 3: Oliver Dermody, Str: Ananya Bhindi, Cox: Charlie Nicholas, Cch: Tom Minifie, James Allan
7th Canberra Grammar - Bow: Thomas Hart, 2: Darcy Anderson, 3: William Herse, Str: Tom Smethurst, Cox: Riley Tanton, Cch: Paul Blanchfield, Edward Treloar
8th Christ Church - Bow: Jack Preston, 2: Tobi Amaranti, 3: Brendan Lock, Str: Ben Gerrard, Cox: Henry Chandler, Cch: Stephen Saunders, Simon Cox
Final A
1st Scotch College Vic - Bow: Rainer Gertis, 2: Patrick Butcher, 3: Harrison Miller, Str: Benjamin Clarke, Cox: Lachie Phillips, Cch: James Murray
2nd St Augustines - Bow: Peter Brongo, 2: Bjarne Ungemach, 3: Felix Daddo, Str: Daniel Samus, Cox: Tom Pfafflin, Cch: Matthias Ungemach
3rd Scotch College Vic - Bow: Rupert Baxter, 2: Louis Le Deux, 3: Timothy Nothnagel, Str: Teddy Webster, Cox: Archie Gill, Cch: James Murray
4th Melbourne High - Bow: John Poliniak, 2: Nicholas Moody, 3: Connor Knight, Str: Gavrill Gourevitch, Cox: Phillip Tran,
5th St Patrick'S College - Bow: James Crilly, 2: Ben Hutt, 3: Isaac Pertzel, Str: Ethan Lawler, Cox: Jackson Long, Cch: Brendan Scott
6th Shore - Bow: Oscar Fielke, 2: Max Durham, 3: Jake Martin, Str: Angus Humphris, Cox: Patrick Bloore, Cch: Garry Uebergang
7th Scots - Bow: Noah Jenkinson, 2: Ethan McDonald, 3: Zachariah Ball, Str: Lachlan Masters, Cox: James Lloyd, Cch: David Neuhaus, Rob Williams
8th Ballarat High - Bow: Max Tomich, 2: Patrick Webster, 3: Osborne Willison, Str: Bailey McDonald, Cox: Alana Kelly, Cch: James Warke
See all results from the 2017 National Rowing Championships >>