2014 National Rowing Championships–
Schoolgirl Coxed Quad Scull
Final B
07:34.91
07:36.52
07:37.74
07:41.73
07:41.98
07:44.40
07:45.40
07:50.61
Final A
07:09.96
07:14.35
07:18.14
07:24.50
07:25.78
07:30.29
07:35.13
07:35.88
Final B
1st Firbank Grammar - Bow: Melanie Hickey, 2: Saskia Schneider, 3: Jemima Gee, Str: Eliza Grubb, Cox: Charlotte Curwen, Cch: Katelyn Johnson
2nd Kinross Wolaroi - Bow: Sophie Broadley, 2: Rebecca Crisp, 3: Thea Allen, Str: Meg Crouch, Cox: Matilda Starr, Cch: Crina Dihel, Robert Holmes
3rd Cathedral - Bow: Jordan Staggs, 2: Renee Terz, 3: Kira Matison, Str: Taneille Wilshire, Cox: Nikita Bottrill, Cch: Stephan Muhlenberg
4th Plc Perth - Bow: Caitlin Attwell, 2: Lauren Sutherland, 3: Cassidy Quantrill, Str: Rachel Gardner, Cox: Amy Rieck, Cch: David Milne
5th Rockhampton Grammar - Bow: Isobel Chisholm, 2: Kate McAuley, 3: Imogen Storey, Str: Lucy Blair, Cox: Julia Becker, Cch: John Smyth
6th Gippsland Grammar - Bow: Lucy Harrison, 2: Millie Keane, 3: Caitlin Reed, Str: Stephanie Poland, Cox: Ella Anderson, Cch: Frank Stone
7th Methodist Ladies College - Bow: Sunnie Deng, 2: Matilda Rapke, 3: Tess O'Connor, Str: Stacey Mastras, Cox: Alexis Hancock, Cch: Jane McMahon, Kate McNamara
8th Methodist Ladies College - Bow: Prudence Stoyles, 2: Georgia Johnson-King, 3: Sophia Dahm, Str: Kassandra De Boer, Cox: Nana Kwon, Cch: Georgia Watson, Kate McNamara
Final A
1st Kinross Wolaroi - Bow: Madeline Hawthorne, 2: Kate Hall, 3: Georgina Uttley, Str: Nicola Thomas, Cox: Siobhan Herbert, Cch: Crina Dihel
2nd Firbank Grammar - Bow: Greta Dickson, 2: Lauren McElroy, 3: Amanda Bateman, Str: Kate Duggan, Cox: Kimberley Petryshyn, Cch: Alastair Isherwood
3rd Somerville House - Bow: Maddy Horridge, 2: Harriet Hudson, 3: Suzie Taylor, Str: Rebecca Apel, Cox: Meg MacKenzie, Cch: Oleg Shishkin, Warren Rowe
4th Firbank Grammar - Bow: Hannah Dawes, 2: Harriet Spittle, 3: Eliza Davey, Str: Michaella Ballas, Cox: Tess Mattheisson, Cch: Andrew Novak
5th Ruyton Girls - Bow: Charlotte Wirtz, 2: Alana Grollo, 3: Laura McLaughlan, Str: Lucy Fowler, Cox: Sarah Kanat
6th Korowa Anglican Girls - Bow: Sinead Matthews, 2: Caitlin Jennings, 3: Kate Oliver, Str: Anna Dixon, Cox: Sarah Syme, Cch: Adam Jeffery, Paul Blanchfield
7th Sacred Heart Geelong - Bow: Alannah Nicol, 2: Sarah Mousley, 3: Hayley Blake, Str: Shannon Tierney, Cox: Georgia Pickering, Cch: Wayne Nitschke, Robby Allen
8th Strathcona - Bow: Issy Duyker, 2: Steph Thom, 3: Annie Biggins, Str: Michelle Benington, Cox: Isabella Thom, Cch: Jackson Harrison
See all results from the 2014 National Rowing Championships >>